14 Ağustos 2012 Salı       Merhaba! 

   İK yönetici adayları olarak bir blog açıp, tecrübelerimizi paylaşabilecek kadar donanımlı olmamamız nedeniyle, bu tecrübeyi edinme yolunda elde ettiğimiz bilgileri ve yolumuzda karşılaştığımız insanların başarı öykülerini paylaşma kararı aldık.

  Blogumuzun hikayesi de yollarımızın kesişmesiyle başladı. Staj sırasında tanışıp gelecek planlarımızın benzer olduğunu görünce bir fark yaratalım istedik. Daha önce sosyal medyada sağlanmış bir başarımız olmamasına rağmen iki kişi olunca cesaretimiz arttı ve bir blog açıp ne öğrendiysek    yazalım, bu işe paylaşımla başlayalım istedik. 

 İK şirketlerde olmazsa olmaz departmanlardan biri. Bir İKcı bu vazgeçilmezliğini sağlamlaştırmak ve yönetimde başarıya ulaşmak için şirket içinde mevcut olan diğer departmanların işleyişlerini ve hukuksal mevzuatı da iyi bilmek durumunda. Aynı zamanda çalışanlarla ve yöneticilerle ilişkileri ve iş disiplini de önemli. Bu ikisini dengede tutabildiği ve teoriyi pratiğe doğru aktarabildiği ölçüde başarılı olabilecek "Bir İKcı kendini nasıl yetiştirir, nasıl başarıya ulaşır ve başarıya ulaşanlar neler yapmıştır?" da bizim asıl sorunsalımız. Tabi bu süreç içinde sizlerin de sorularını cevaplayıp, kimi araştırmalar ve röportajlar yapıp, konuk yazarları da blogumuzda ağırlayacağız. Blogun kurucusu biz olsak da ilerletebilmek ve daha fazla paylaşım sağlamak adına hepinizin tuşlara dokunmasına ve bildiklerini aktarıp merak ettiklerini sormasına ihtiyacımız var. Sorularınızı blog profiline yazabilir, paylaşmak istediklerinizi ik.gelisim@gmail.com adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Paylaştığınız yazılar kendi isminizle blogda yerini bulurken merak ettikleriniz sorduğunuz soruların altında araştırmalarımız sonucunda cevaplanacaktır.

 Öğrenilecekler hiç bitmez, merakınız canlı kaldığı müddetçe araştırmak bir tutkuya dönüşür. Merak ettikleriniz, öğrenecekleriniz ve araştırmalarınızı paylaşmak için blogdan kopmayın,takipte kalın.

  Sevgiler...

                 BİZCE İK
Tuba KAREFİL-Yağmur İNCEDAL


  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.